SCOUT SS TD 400LEG SS/DUCK 20" | THREADED BARREL 11/16X24
$631.13
product code:CR4441DC
UPC:043125002344
Brand:CVA
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Single Shot |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber Gauge | 45-70 GOVT |
| Family | Scout Series |
| Finish | Flat Dark Earth |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Type | Duck Camo |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | CR4441DC |
| Model | Scout SS Takedown |
| Overall Length | 35" |
| Stock Frame Grips | Synthetic Stock Duck Camo |
| Type | Rifle |
| Weight | 7 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


